HSM SECURIO B24 document shredderFor increased data security in a modern design. This quiet document shredder with an anti-paper jam function and powerful drive components is designed for continuous operation. We recommend it for use in the workplace.
Makulator HSM SECURIO B24, sikkerhedsniveau 5, konfettiskærning, 11 ark, olier
7.280,00 kr.
Bestillingsvare – leveres inden for 3-5 hverdage
✓ Officiel dansk HSM-forhandler
| Vægt | 8 kg |
|---|---|
| Order number | 1782111O |
| EAN | 4026631035224 |
| Cutting type | particle cut |
| Cutting size | 1,9 x 15 mm |
| Security level (DIN 66399) | E-4, F-2, P-5, T-5 |
| Cutting capacity in sheets 80g/m² | 9 – 11 |
| Power consumption | 610 W |
| Voltage / Frequency | 220-240 V / 50 Hz |
| Intake width | 240 mm |
| Container volume / collecting | 35 l |
| Collection volume in sheets (80 g) | 432 |
| Noise level (idle operation) | ca. 54 dB(A) |
| Width x Depth x Height | 395 x 317 x 605 mm |
| Weight | 22,5 kg |
| Shredder material | Paper, Staples and paper clips, Credit card |
| Sikkerhedsniveau |
2 anmeldelser af Makulator HSM SECURIO B24, sikkerhedsniveau 5, konfettiskærning, 11 ark, olier
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.


















Søren Madsen –
Meget glad for dette køb. Bruger Makulator HSM SECURIO B24, sikkerhedsniveau 5, konfettiskærning, 11 ark, olier dagligt — ingen problemer. Topservice fra start til slut.
Stine Larsen –
Fungerer.